Tinichigiu auto

10 februarie 2020, 9:01

Candidatul ideal pentru postul de Tinichigiu auto

Educatie si expunere

  • diploma de tinichigiu auto; experienta de lucru in service de min 2 ani.

Cunostinte:

  • Cunoaste procesul de reparare a caroseriei (tinichigerie,sudura in puncte etc);
  • Cunoaste procesul de restructurare a autoturismelor(sasiul);
  • Cunoaste procesele de tratare a etansietatii;
  • Cunoaste procesele de inlocuire si reparare a parbrizelor;
  • Cunoaste materialele compozite;
  • Cunoaste procesul de indreptare fara vopsire.

Descrierea postului de Tinichigiu auto

  • Realizeaza lucrarile de tinichigerie auto ce i-au fost repartizate conform standardului Volvo; acestea fiind trecute in comanda de reparatie conform normelor de reparatie Volvo;
  • Demontarea elementelor necesare;
  • Trierea pieselor recuperabile si a celor pentru aruncat;
  • Punerea pieselor nerecuperabile in containere si aranjarea celor recuperabile in locurile special amenajate;
  • Anuntarea Sefului de Atelier in cazul in care sunt necesare reparatii neprevazute si/sau piese ce nu au fost comandate;
  • Receptia pieselor de schimb;
  • Protejarea autoturismului si a zonei din jurul sau;
  • Efectuarea reparatiilor de tinichigerie din comanda si/sau a celor suplimentare convenite cu clientul;
  • Aplicarea tratamentelor anticoroziune;
  • Trimiterea la vopsitor a elementelor si/sau a autoturismului pentru vopsire;
  • Recuperarea de la vopsitor a elementelor si/sau a autoturismului;
  • Terminarea remontarii;
  • Trimiterea autoturismului pentru curatare si spalare interior+ exterior;
  • Verificarea impreuna cu vopsitorul a elementelor reparate pentru eventuale retusuri;
  • Efectuarea impreuna cu Seful de Atelier si a Receptionerului a controlului de calitate final;
  • Ordonarea si curatarea postului de lucru;

Descrierea companiei

Primus Auto este unicul dealer Volvo in Bucuresti, cu o experienta de aproape 15 ani. Aici puteti gasi o echipa de vanzari profesionista, care va va ajuta sa alegeti si sa configurati masina pe care o doriti, si un service la standardele internationale pe care le presupune marca Volvo.Volvo reprezinta in lumea business-ului contemporan echilibrul perfect dintre o cultura corporatista moderna si traditia unor valori fundamentale: siguranta, calitate si grija pentru mediul inconjurator. Brandul Volvo a implinit peste 95 de ani de traditie a acestor valori si a principiilor bazate pe respect, responsabilitate si incredere, verificabile la proba timpului.

Pentru mai multe detalii vă  invităm sa vizitaţi  www.primusauto.ro