Coordonator piese de schimb

2 august 2017, 11:14

Candidatul ideal pentru  postul de Coordonator piese de schimb:

Experienta pe un post similar prezinta un avantaj;
Cunostinte foarte bune de limba engleza (scris si vorbit);
Studii medii sau superioare;
Cunostinte foarte bune de utilizare calculator MS Office;
Bune abilitati de comunicare si de coordonare;
Persoana organizata, punctuala, atentie distributiva;
Abilitatea de a prioritiza sarcinile si de a respecta termenele limita;
Spirit de echipa, atitudine pozitiva;
Adaptabilitate si flexibilitate;
Confidentialitate.

Descrierea jobului de Coordonator piese de schimb:

Preia si proceseaza cererile si comenzile de piese de schimb;
Transmite comenzile catre furnizorii interni si externi si urmareste derularea si livrarea acestora;
Intocmeste documentele de transport pentru livrarile interne si externe;
Intocmeste ofertele comerciale pentru piesele de schimb;
Intocmeste documentele fiscale pentru piesele de schimb, manopera si alte cheltuieli implicate de activitatea de service;
Gestioneaza stocurile de piese de schimb;
Mentine legatura cu colaboratorii companiei (furnizori, clienti, etc.)

Liebherr Romania, subsidiara a Grupului Liebherr, are ca domeniu de activitate comercializarea si mentenanta urmatoarelor produse: automacarale, macarale pe senile, macarale turn, buldozere, excavatoare, incarcatoare, macarale portuare si echipamente de foraj.
Pentru mai multe informatii accesati www.liebherr.com sau www.liebherr.ro.