Specialist Optimizare Motor (Tuning)

15 decembrie 2016, 11:27

Candidatul ideal pentru  postul de Specialist Optimizare Motor :

  • Studii superioare in domeniul Auto, specializarea : AR, Motoare, sau Electronica/ Automatica (dar orientat catre domeniul Auto);
  • Experiență de lucru pe un post similar constituie un avantaj;
  • Cunostinte in domeniul motor / vehicul;
  • Limba Franceza si/sau Engleza (nivel avansat);
  • Cunostinte de baza soft Control Motor (instrumente diagnoza, arhitectura, stil de comunicare, etc);
  •  Experienta in management de proiecte in mediul auto (furnizori piese etc);
  • Capacitate de a lucra in transvers, de a pilota mai multe proiecte in paralel, adaptabilitate pentru multiple proiecte / interlocutori;
  • Rezistenta la stres, rigoare, sinteza, confidentialitate.

Descrierea jobului de Specialist Optimizare Motor:

  •  Este responsabil de fazele de conceptie, calibrare si validare a proiectelor care ii sunt incredintate;
  •  Planifica activitatile de care este responsabil, in coerenta cu planificarea proiectului, si raporteaza nivelul de avansare;
  •  Colecteaza elementele din Caietul de Sarcini, Definitia Tehnica si suporturile de încercari necesare;
  • Defineste, realizeaza (sau asigura realizarea), exploateaza incercarile sau simularile necesare conceptiei si validarii reglajelor, in conformitate cu regulile de meserie existente;
  • Realizeaza calibrarea exhaustiva si coerenta parametrilor de calibrare din perimetrul sau, sub constrangerea exigentelor altor prestatii asigurand trasabilitatea;
  • Realizeaza rapoartele de încercari si de validare pentru clientii interni (Pilotul Functiune Elementara si Responsabil Asamblare Calibrare);
  • Optimizari motoare(MAP).

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Pentru mai multe detalii va rugam sa accesati  www.gruprenault.ro